ПІДХОДИ ПСИХОЛОГІЇ, В ЯКИХ ПРАЦЮЮ

Схема-терапія – це психотерапія, призначена для лікування розладів особистості. Даний метод підходить для роботи з пацієнтами, для яких когнітивно-поведінкова психотерапія є неефективною, а також для лікування важких депресивних і посттравматичних розладів та усунення інших психологічних проблем у окремих осіб і пар.


Психологічна корекція – це заходи, спрямовані на корекцію характеристик психологічного розвитку, які не відповідають оптимальній моделі, із використанням спеціальних засобів психологічного впливу; а також заходи, що допомагають формувати у людини необхідні психологічні якості для підвищення її соціалізації та адаптації до змінних умов життя.


Транзактний аналіз – раціональний метод розуміння поведінки, заснований на припущенні, що кожна людина може навчитися довіряти собі, мислити самостійно, ухвалювати власні рішення та відкрито висловлювати свої почуття. Принципи транзактного аналізу можна застосовувати в роботі, вдома, у школі, з сусідами – всюди, де люди взаємодіють одне з одним.


Групова психотерапія – це форма психотерапії, під час якої спеціально створена група людей регулярно зустрічається під керівництвом психотерапевта для досягнення таких цілей: вирішення внутрішніх конфліктів, зняття напруження, корекція поведінкових відхилень та інша психотерапевтична робота.


Символ драми – це переживання образів, метод «сновидіння в реальності». Один із напрямів сучасної психоаналітично орієнтованої психотерапії. Основою символу драми є уява.


Екзистенційна психотерапія – це напрям у психотерапії, спрямований на те, щоб допомогти пацієнтові осмислити своє життя, усвідомити свої життєві цінності та змінити свій життєвий шлях на основі цих цінностей, приймаючи повну відповідальність за свій вибір.


Клієнт-центрована психотерапія – це метод психотерапії, який радикально змінив базове розуміння психотерапії: не терапевт, а клієнт є експертом для самого себе, із супроводом психолога.


Трансперсональна підхід – це напрям, який зосереджує увагу на глибинних аспектах психіки, процесах розвитку особистості та динаміці свідомості. Вона філософськи переосмислює та науково обґрунтовує уявлення, досвід і психотехнології світових духовних традицій. 


Логотерапія — це форма психотерапії, розроблена для лікування нашої душі через знаходження сенсу життя. Це філософія для духовно загублених і вчення для тих, хто заплутався.


Психодинамічний підхід — це сучасна форма психоаналітичної теорії, яка зосереджується на розумінні взаємодії між свідомими та несвідомими процесами у психіці людини.